top of page

Prowadzisz szkołę? Szukasz ciekawych tematów, aby zainteresować i wzbudzić ciekawość swoich uczniów? Chcesz, aby sami przekonali się, jak bardzo potrzebna może być cała ta wiedza, którą zdobywają w czasie nauki, do wykonywania jednego z bardziej interesujących zajęć, o jakich można pomyśleć - EKSPLORACJI OCEANÓW? Zaproś mnie do przeprowadzenia prezentacji o Oceanach, rafach koralowych, nurkowaniu i filmowaniu podwodnym. Oprócz wiedzy z tych dziedzin pokażę uczniom kawałki moich podwodnych filmów, o których będą mówić przez najbliższy tydzień !

PREZENTACJA Z PODWODNEGO ŚWIATA

Oceany i rafy koralowe

 

Pierwsza część prezentacji wprowadzająca do podwodnego świata. Odpowiada na pytanie co jest na tyle interesującego pod wodą, że człowiek co chwilę opracowuje nowe technologie, aby zanurzać się coraz głębiej i poznawać ten tak naprawdę bardzo słabo zbadany świat. Ta część opowie o tym jak tworzy się rafa koralowa i czemu pokrywa zaledwie 0,1% powierzchni oceanów. Co wnosi rafa koralowa do całego ekosystemu, jakie są z niej korzyści dla naszej cywilizacji i z jakimi zagrożeniami musi się zmierzyć.

Człowiek pod wodą

 

Druga część prezentacji dotyczyć będzie konkretnych możliwości podwodnej eksploracji przez człowieka. Omówione zostaną wszystkie najbardziej popularne metody zanurzeń i badań oraz turystyka podwodna. Opowiem o nurkowaniu, jako o fantastycznym sposobie spędzania czasu. Poruszymy tematy fizjologii organizmu ludzkiego i wpływu podwodnych warunków na nasze ciała - tu łączona będzie wiedza zarówno z biologii, jak i fizyki i matematyki. Te trzy dziedziny są kluczowe do zrozumienia mechanizmu nurkowania przez człowieka.

Filmowanie pod wodą

 

W ostatniej, tym razem najkrótszej części prezentacji, opowiem o moim głównym zajęciu, którym jest filmowanie podwodne. W prosty sposób pokaże przeróżne metody i sprzęt filmowy używany podczas kręcenia filmów pod wodą. Przyniosę też sprzęt, który używam sam. Opowiem w jaki sposób powstają takie światowej klasy filmy, jak "Oceany" czy serie z kanału BBC.

Prezentacja jest przewidziana na dwie lekcje zegarowe, czyli 1,5 godziny, ale z doświadczenia wiem, że może  przedłużyć się o jedną jeszcze w związku z pytaniami od publiczności.

 

Koszt prezentacji w obrębie Warszawy to 300 zł.

Poza Warszawą taki sam plus koszty transportu.

 

Prezentacja będzie dostosowana do grupy wiekowej w miarę możliwości.

Zdjęcia z moich prezentacji:

Od kilku lat profesjonalnie zajmuję się filmem podwodnym skoncentrowanym na rafach koralowych, ale nie tylko. Ostatnie dwa lata spędziłem na wybrzeżu kontynentu afrykańskiego z Oceanem Indyjskim, gdzie nurkowałem i filmowałem niemal codziennie. Dzięki temu zdobyłem bardzo dużą wiedzę i doświadczenie z tej dziedziny. Pozwoliło mi to również stworzyć filmy dokumentalne o rafach, które teraz prezentuję w Polsce podczas mojego pobytu-powrotu na pewien okres. W tym samym czasie dzielę się moją oceaniczną wiedzą prowadząc różne prezentacje w szkołach, wśród branży i grup nurków oraz na pokazach filmowych.

bottom of page